İletişim: 0532 426 84 27

  Prof. Dr. Ufuk Bilkay

  Ege Üniversitesi- Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi

  İZMİR

  Prof.Dr. Ufuk BİLKAY 1966 yılında İzmir’de doğdu. Liseyi İzmir Atatürk Lisesinde bitirdikten sonra 1984’te Ege Üniversitesi’nin Tıp Fakültesi bölümünüe başladı ve 1990’da tıp ogrenimini bitirerek tıp doktoru oldu. Bir yıl boyunca Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalında asistan doktor olarak görev yaptı. Asistan doktorluk görevinin ardından, Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesinden ayrıldı ve 1992 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalında ihtisas yapmaya başladı.

  1992 ile 1998 yılları arasında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinde yapmış olduğu ihtisasın ardından 1998’de Amerika’da Atalanta ilindeki Emory Üniversitesi’nde research fellow görevinde çalışmaya başlayan Ufuk Bilkay, 1999’da asistanlık eğitimini tamamlayip, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi uzmanı oldu. 1999 ile 2001 yılları arasında Ege Üniversitesi Tıp fakültesi Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Kliniğinde uzman olarak görev aldı. Prof. Dr. Bilkay 2001’de ise aynı klinikte çalışmaya devam ederken Yardımcı Doçent Doktor kadrosuna atandı ve öğretim üyeliği hayatına merhaba demiş oldu. Yine aynı klinikte çalışmaya devam ederken bir yandan da adım atmış olduğu öğretim üyeliği kariyerinde 2005 yılına gelindiğinde Doçent ünvanını almaya hak kazandı.

  Dr. Ufuk Bilkay 2011 yılında Profesör ünvanını almaya hak kazandı. Şu anda halen Ege Üniversitesi’nde ve kendi özel muayenehanesinde alanı ile ilgili çalışmalarını sürdürmektedir. Prof. Dr. Ufuk Bilkay’ın uluslararası dergilerde yayımlanmış olan 45 tane, ulusal dergilerde yayımlanmış olan 22 tane bilimsel makalesi olmak ile birlikte uluslararası kongrelerde sunulmuş olan 27 tane ve ulusal kongrelerde sunulmuş olan 100’den fazla sayıda bildirisi bulunmaktadır.

  Estetik Yüz ve Burun Cerrahisi Derneğinin kurucu üyeleri arasında bulunan ve bu derneğin  başkanlığını da yapmakta olan Prof. Dr. Ufuk Bilkay, Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği, Türk Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği, Estetik Plastik Cerrahi Derneği, Yara Bakımı Derneği, EURAPS, BAPRAS, gibi ulusal ve uluslar arası derneklerin üyesidir ve  İngilizce bilmektedir.